لطفا صبر کنید ...

آخرین دستورالعمل تصویربرداری در مادر باردار مبتلا به ویروس کرونا

6 مرداد, 1399 توسط مدیریت0
0023.jpg

آخرین دستورالعمل تصویربرداری در مادر باردار مبتلا به ویروس کرونا:

ترجیحا وقت دهی برای تصویر برداری مادران بارداردر ساعات مشخص و جدا از سایر بیماران انجام شود .

  • با عنایت به نقش تشخیصی سی تی اسکن (افزایش سرعت عمل در بررسی تشخیصی) و کمک به تسریع شروع اقدامات درمانی در مادران باردار، در موارد الزم ، HRCT dose Low در هر سن بارداری با تنظیمات دستگاه می تواند انجام گردد.
  • پس از انجام تصویر برداری برای هر بیمار مشکوک/محتمل /مبتال به کووید 19 ،ضدعفونی سطوح در تماس به دقت با مواد ضدعفونی کننده استاندارد انجام شود.
  • استفاده از شیلد سربی شکم برای حفاظت مادر باردار در برابر اشعه (با رعایت همه موازین ضدعفونی قبل و بعد از استفاده) الزامی است .
  • درمراکزی که شرایط انجام HRCT DOSE LOW ،وجود ندارد ، ضمن انجام اقدامات الزم جهت پایدارنمودن شرایط مادرباردار ، برای انجام تصویر برداری ساده رادیولوژی یا اعزام به یک مرکز دارای امکانات LOW HRCT DOSE ،با اخذ نظرات تیم درمان سرپایی سالمت مادران (متخصص عفونی و متخصص زنان و زایمان /پریناتولوژیست) اقدام شود.
  • تصمیم گیری برای تکرار HRCT dose Low در مورد بیماران بستری ، موردی بوده و با صالحدید تیم درمان بستری و با هماهنگی کامل با بخش رادیولوژی انجام شود.
  • آزمایشات الزم برای بررسی عفونت ویرال در مورد بیماران بستری انجام شود.
  • در مواردی که الزم است بیمار اعزام شود، هماهنگی قبلی با MCMC و اعزام با آمبوالنس 115 و اطالع به بیمارستان مقصد 30 دقیقه زودتر و 10 دقیقه قبل از رسیدن آمبوالنس به مقصد الزامی است.
  • تصمیم گیری در مورد زمان و نحوه ختم بارداری طبق نظرتیم درمان بستری (متخصص عفونی،متخصص داخلی / فوق تخصص ریه ، متخصص زنان و زایمان /پریناتولوژیست، متخصص کودکان /فوق تخصص نوزادان ،متخصص بیهوشی /فوق تخصص مراقبتهای ویژه، متخصص رادیولوژی) خواهد بود.
  • تشکیل تیم درمان بستری در اسرع وقت و حداکثر در طی 6 ساعت اول بستری مادر باردار به درخواست متخصص زنان و زایمان / پریناتولوژیست الزامی است .
  • با عنایت به همکاری شبانه روزی اعضای کمیته ی کشوری سالمت مادران – کرونا ویروس ، اطالع رسانی به این کمیته در زمان نیاز به اخذ مشورت در سطح ملی قابل انجام است .

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


اینستاگرام

درباره ما

خانم دکتر شروین مهدی زاده تهرانی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مشغول به تحصیل شدند و موفق به اخذ مدرک تخصص زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه کرمانشاه که به عنوان قطب جراحی زنان و زایمان غرب کشور می باشد، گردیدند. ایشان عضو کادر رسمی بیمارستان ولیعصر ناجا (نیروهای مسلح) می باشند. ادامه …

کلیه حقوق این وب سایت برای خانم دکتر شروین مهدی زاده تهرانی محفوظ می باشد