لطفا صبر کنید ...

آخرین دستورالعمل تصویربرداری در مادر باردار مبتلا به ویروس کرونا

6 مرداد, 1399 توسط ماورانت0
0023.jpg

آخرین دستورالعمل تصویربرداری در مادر باردار مبتلا به ویروس کرونا:

ترجیحا وقت دهی برای تصویر برداری مادران بارداردر ساعات مشخص و جدا از سایر بیماران انجام شود .

  • با عنایت به نقش تشخیصی سی تی اسکن (افزایش سرعت عمل در بررسی تشخیصی) و کمک به تسریع شروع اقدامات درمانی در مادران باردار، در موارد الزم ، HRCT dose Low در هر سن بارداری با تنظیمات دستگاه می تواند انجام گردد.
  • پس از انجام تصویر برداری برای هر بیمار مشکوک/محتمل /مبتال به کووید 19 ،ضدعفونی سطوح در تماس به دقت با مواد ضدعفونی کننده استاندارد انجام شود.
  • استفاده از شیلد سربی شکم برای حفاظت مادر باردار در برابر اشعه (با رعایت همه موازین ضدعفونی قبل و بعد از استفاده) الزامی است .
  • درمراکزی که شرایط انجام HRCT DOSE LOW ،وجود ندارد ، ضمن انجام اقدامات الزم جهت پایدارنمودن شرایط مادرباردار ، برای انجام تصویر برداری ساده رادیولوژی یا اعزام به یک مرکز دارای امکانات LOW HRCT DOSE ،با اخذ نظرات تیم درمان سرپایی سالمت مادران (متخصص عفونی و متخصص زنان و زایمان /پریناتولوژیست) اقدام شود.
  • تصمیم گیری برای تکرار HRCT dose Low در مورد بیماران بستری ، موردی بوده و با صالحدید تیم درمان بستری و با هماهنگی کامل با بخش رادیولوژی انجام شود.
  • آزمایشات الزم برای بررسی عفونت ویرال در مورد بیماران بستری انجام شود.
  • در مواردی که الزم است بیمار اعزام شود، هماهنگی قبلی با MCMC و اعزام با آمبوالنس 115 و اطالع به بیمارستان مقصد 30 دقیقه زودتر و 10 دقیقه قبل از رسیدن آمبوالنس به مقصد الزامی است.
  • تصمیم گیری در مورد زمان و نحوه ختم بارداری طبق نظرتیم درمان بستری (متخصص عفونی،متخصص داخلی / فوق تخصص ریه ، متخصص زنان و زایمان /پریناتولوژیست، متخصص کودکان /فوق تخصص نوزادان ،متخصص بیهوشی /فوق تخصص مراقبتهای ویژه، متخصص رادیولوژی) خواهد بود.
  • تشکیل تیم درمان بستری در اسرع وقت و حداکثر در طی 6 ساعت اول بستری مادر باردار به درخواست متخصص زنان و زایمان / پریناتولوژیست الزامی است .
  • با عنایت به همکاری شبانه روزی اعضای کمیته ی کشوری سالمت مادران – کرونا ویروس ، اطالع رسانی به این کمیته در زمان نیاز به اخذ مشورت در سطح ملی قابل انجام است .

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


آخرین اخبار

اینستاگرام

درباره ما

خانم دکتر شروین مهدی زاده تهرانی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مشغول به تحصیل شدند و موفق به اخذ مدرک تخصص زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه کرمانشاه که به عنوان قطب جراحی زنان و زایمان غرب کشور می باشد، گردیدند. ایشان عضو کادر رسمی بیمارستان ولیعصر ناجا (نیروهای مسلح) می باشند. ادامه …

کلیه حقوق این وب سایت برای خانم دکتر شروین مهدی زاده تهرانی محفوظ می باشد