Search
Close this search box.

جراحی های ترمیمی زنان بعد از زایمان طبیعی

چه زمان بعد از زایمان می توانید جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان انجام دهید؟ بعد از زایمان ممکن است بافت اندام تناسلی بانوان دچار افتادگی شود. در این صورت این سوال برای بانوان ایجاد می شود که چه زمان بعد از زایمان می توان از جراحی های زیبایی و ترمیمی ناحیه تناسلی استفاده کرد؟ دکتر شروین مهدی زاده طهرانی جراح و متخصص زنان  پاسخ این سوال را به شما می گوید.

ویدئو دکتر شروین مهدی زاده تهرانی را در اینباره بشنوید:

چرا بعد از زایمان طبیعی لازم است جراحی زیبایی و ترمیمی و زنان استفاده کنید؟

در این خصوص لازم است بدانید تنها جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان نیست که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد. بلکه برخی از جراحی ها از جمله جراحی افتادگی رحم، جراحی افتادگی مثانه نیز ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد. این به دلیل برخی از عوارض زایمان طبیعی است که به آن مبتلا می شوید. به همین دلیل ممکن است برخی از عوارض ناخواسته نظیر بی اختیاری ادرار برای شما ایجاد شود.

همچنین برخی از جراحی های زیبایی برای جلوگیری از افتادگی ناحیه تناسلی انجام می شود که از جمله آن ها می توان به پرینورافی اشاره کرد. اما بعد از زایمان طبیعی لازم است بدانید برای انجام جراحی های ترمیمی بانوان چه زمانی مناسب است.  

جوانسازی واژن بعد زایمان

اصلی ترین هدف جراحی ترمیمی بعد از زایمان

درواقع اصلی ترین هدف آن ترمیم و سفت کردن ماهیچه ها و بافت های واژن است که در نتیجه زایمان بیش از حد کشیده شده یا آسیب دیده اند. این روش‌ها مناطقی را هدف قرار می‌دهند که بیشتر تحت تاثیر زایمان قرار می ‌گیرند و به اصلا ح این نوماحی پمی پردازند. جراحی های ترمیمی یک نتیجه دائمی و بلند مدت برای از بین بردن عوارض زایمان طبیعی از جمله افتادگی ناحیه تناسلی و عدم لذت در رابطه جنسی و مواردی از جمله بی اختیاری ادرار ایجاد خواهد کرد.  

نتیجه جراحی های ترمیمی دائمی است. مگر آنکه مجدا تحت تاثیر مواردی از جمله افزایش سن و سبک زندگی نامناسب، رابطه مکرر جنسی و یا زایمان مجدد قرار بگیرید. در آن صورت ممکن است مجددا لازم باشد از اقدامات ترمیمی استفاده کنید.

زمان مناسب برای انجام جراحی های ترمیمی زنان

لازم است شش ماه بعد از زایمان طبیعی صبر کنید. ممکن است افتادگی های رحم و مثانه و سایر اختلالات در عرض این ۶ ماه کم شود. چرا که بدن شما بعد از زایمان به تغییرات خود ادامه می دهد. نظرات متخصصین مختلف در این باره متفاوت است اما دکتر شروین مهدی زاده تهرانی موتقدند ۶ ماه بعد از زایمان طبیعی زمان مناسبی برای انجام جراحی های ترمیمی زنان است.

چرا نمی توان جراحی های ترمیمی زنان را بلافاصله بعد از زایمان انجام داد؟

به چند دلیل نمی توانید اقدمات زیبایی را بلافاصله بعد از زایمان انجام دهید. در ادامه به اصلی ترین این موارد اشاره خواهیم کرد:

  • به این دلیل که زایمان خود یک اقدام سنگین است و بعد از آن لازم است دوران نقاهت را طی کنید تا بدن شما به یک وضعیت پایدار برسد.
  • بعد از زایمان نوزاد شما بسیار کوچک است و نیاز به حمایت شما دارد
  • همچنین بدن شما با گذشت زمان بعد از زایمان شروع به ترمیم می کند و ممکن است بعد از چندین ماه افتادگی اندام تناسلی در شما مانند روز اول نباشد. به همین دلیل لازم است به یک وضعیت پایدار برسید
  • بعد ز زایمان طبیعی ممکن است تا یکی دو ماه اول خونریزی واژینال داشته باشید. لازم است مراقبت های لازم را در این زمینه طی کنید.
جراحی زیبایی بعد زایمان طبیعی

نکات انجام جراحی ترمیمی بعد از انجام جراحی زیبایی

  • انجام اقدامات جراحی نیازمند آن است که بعد از آن بتوانید دوران نقاهت را طی کنید. به همین دلیل لازم است شخص مورد اعتمادی را پیدا کنید که بتواند مدتی از کودک شما مراقبت کند.
  • اقدامات مراقبتی بعد از جراحی های ترمیمی زنان را انجام دهید. شما لازم است دوران نقاهت جراحی ترمیمی خود را به خوبی طی کنید تا نتیجه جراحی برای شما رضایت بخش باشد.
  • شما برای انجام جراحی های زیبایی زنان معاینه می شوید. مشاوره های لازم در این خصوص به شما داده می شود. بنابراین نیاز به نگرانی در این خصوص وجود نخواهد داشت.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط