Search
Close this search box.
تورم و عوارض بعد لابیاپلاستی

درد و تورم بعد از لابیاپلاستی

درد و تورم بعد از لابیاپلاستی طبیعی است؟ چگونه می توان تورم بعد از لابیاپلاستی را از بین برد؟ رعایت مراقبت های بعد لابیاپلاستی از مواردی است که لازم است جدی گرفته شود. در عین این صورت فرد را با عوارض جانبی رو به رو می کند. در این مقاله از وبسایت دکتر شروین مهدی زاده تهرانی قصد داریم به راهکار های درمان تورم بعد از لابیاپلاستی بپردازیم. این یک واکنش طبیعی است که معمولا در طی چند روز اول پس از عمل ظاهر می‌شود. تورم ممکن است باعث احساس تنگی، ناراحتی و سفت شدن منطقه شود.

البته تکنیک هایی که در این زمینه به کار گرفته می شود، نظیر لابیاپلاستی با لیزر با ایجاد برش های ظریف تر در بخش واژن، اسکار بعد از جراحی به سرعت بهبود می یابد و همچنین دوران نقاهت بعد از جراحی بسیار کوتاه می شود.

با اینکه این یک تکنیک جراحی برای اصلاح لابیا به حساب می آید، با این حال این یک تکنیک کم تهاجمی است و تورم بعد از جراحی به علت برش های ایجاد شده یک امر طبیعی است.

لابیاپلاستی

درمان تورم بعد از لابیاپلاستی

برای درمان تورم بعد از لابیاپلاستی میتوان از اقدامات و درمان های خانگی همراه دستورالعمل پزشک بهره برد که این امر ناراحتی را به حداقل می رساند. مادامی که این جراحی همزمان با سایر جراحی ها نظیر جراحی زیبایی کلیتوریس انجام شود، ممکن است تورم بعد از آن افزایش پیدا کند. از اصلی ترین مراقبت های لازم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از یخ : قرار دادن یک بسته یخ بر روی واژن به مدت 10 تا 15 دقیقه در هر بار و استفاده از آن به مدت 3 الی 4 بار در طول روز می تواند مفید باشد.
  • استراحت به میزان کافی: در اولین روزهای پس از عمل، تلاش کنید فعالیت‌های فیزیکی سنگین را کاهش دهید و به بدن خود استراحت کافی بدهید.
  • استفاده از بالش در هنگام استراحت: هنگام خوابیدن و استراحت کردن، می‌توانید بالشتی زیر خود قرار دهید. سعی کنید زیاد ننشینید. این کمک می ‌کند تا جریان خون بیشتری از ناحیه تناسلی شما عبور کند و احتمال تورم کاهش یابد.
  • مصرف داروهای تسکین ‌دهنده: در صورت توصیه پزشک، می‌توانید داروهای ضد التهاب یا مسکن هایی مانند ایبوپروفن را مصرف کنید تا به کاهش تورم و درد کمک کند.

چه زمان طول می کشد تا تورم بعد از لابیاپلاستی درمان شود؟

این زمان برای هر شخص بر اساس عوامل مختلف متفاوت است و به رعایت فاکتورهای مراقبتی بستگی دارد. در بیشتر موارد، تورم اولیه در طی چند روز اول پس از لابیاپلاستی کاهش می ‌یابد. اما برای رسیدن به نتیجه عادی و بهبود نهایی، ممکن است تا 6 هفته زمان نیاز باشد.

  • برای کاهش این زمان لازم است موارد زیر تاثیر گذار است.
  • اندازه و میزان تورم اولیه: اگر تورم بعد از عمل بسیار شدید بود، زمان لازم برای کاهش آن ممکن است بیشتر باشد.
  • تکنیک های به کار گرفته در جراحی: روش‌های مختلف لابیاپلاستی نظیر برش های ایجاد شده در این جراحی متفاوت خواهد بود.
  • فعالیت‌های فیزیکی: فعالیت‌های سنگین و استراحت نکردن می‌تواند در زمان کاهش تورم تاخیر ایجاد می کند.

با رعایت مراقبت های پزشکی می توان تورم بعد از جراحی را به میزان قابل توجهی کاهش داد.


برای به‌روزترین اخبار، مشاوره‌ها و اطلاعات ارزشمند در زمینه زنان و زایمان، صفحه اینستاگرام خانم دکتر شروین مهدی‌زاده تهرانی را دنبال کنید. با دنبال کردن این صفحه، به جمع افرادی بپیوندید که به دنبال بهبود کیفیت زندگی و سلامتی خود و عزیزانشان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط