Search
Close this search box.
خشکی واژن

درمان خشکی واژن با اقدامات زیبایی

درمان خشکی واژن با اقدامات زیبایی خشکی واژن یکی از جمله اختلالاتی است که باعث ناراحتی بانوان می شود. اما آیا انواع جراحی های زیبایی واژن برای درمان این اختلال کدام است؟ کدام اقدامات زیبایی واژن به صورت غیر تهاجمی در برطرف کردن این اختلال موثر است؟ در این مقاله از سایت دکتر شروین مهدی زاده تهرانی جراح زیبایی زنان به این مورد و همچنین 0 تا 100 درمان آتروفی واژن که باید بدانید، پرداختیم.

اصلی ترین علائم خشکی واژن

اگر علائم زیر را تجربه می کنید احتمالا شما مبتلا به خشکی واژن هستید و باید راهکار های درمانی مناسب را در این خصوص در نظر بگیرید. اصلی ترین علائم خشکی واژن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • خارش و سوزش در ناحیه تناسلی
  • درد و ناراحتی در هنگام رابطه جنسی
  • خونریزی یا زخم در ناحیه تناسلی علی الخصوص بعد از رابطه جنسی
  • احساس درد و سوزش هنگام ادرار کردن
  • تغییر در بوی واژن
  • کاهش لذت جنسی
  • هر گونه تغییر در ترشحات طبیعی واژن

اصلی ترین علت خشکی واژن چیست؟

عوامل مختلفی مانند تغییرات هورمونی، استفاده از داروها، تغییرات در سطح PH واژن، و عدم تولید لایه لوسیون واژن می‌توانند علت خشکی واژن باشند. در صورتی که علائم خشکی واژن مداوم باشد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا علت آن شناسایی و درمان شود.

درمان خشکی واژن با لیزر

✅ برای انجام اقدامات درمانی، ابتدا باید به علت آن پی برده و سپس روش درمانی را تعیین کرد. بهترین راهکار برای این منظور، مشاوره با پزشک متخصص در این زمینه است.

دکتر شروین مهدی زاده تهرانی با سال ها سابقه در زمینه جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان در شهریار و در تهران آماده خمت رسانی به بانوان سرزمین درانواع اقدامات زیبایی و درمانی است.

آیا جراحی های زیبایی واژن موجب درمان آتروفی می شود؟

جراحی های زیبایی واژن مثل لابیاپلاستی و واژینوپلاستی، برای درمان خشکی واژن توصیه نمی‌ شوند. واقعیت این است که هر کدام از جراحی های زیبایی و ترمیمی به منظور بهبود شکل ناحیه تناسلی انجام می شود. بنابراین هیچ تاثیری در ایجاد و یا برطرف شدن این اختلال ندارد. مگر آنکه مشکل اصلی در شما بررسی شده و درمان های لازم در همان خصوص برای شما انجام بپذیرد.

اگر خشکی واژن به علت تغییرات هورمونی، استفاده از داروها، تغییرات در سطح PH واژن و یا مشکلاتی از این قبیل باشد، جراحی زیبایی واژن به تنهایی مشکل را حل نمی‌کند.

درمان خشکی واژن با اقدامات غیر تهاجمی

اقدامات غیر تهاجمی در زمینه زیبایی برای درمان آتروفی واژن موثر است. اصلی  ترین این اقدامات می توان به موارد زیر اشاره کرد. ابته لازم به ذکر است در صورتی که به دلیل مشکلات هورمونی این اختلال برای شما ایجاد شود، دارودرمانی می تواند به شما در پروسه درمان کمک کند.

درمان خشکی واژن با لیزر

این یکی از روش‌های جدید و نوین در درمان این مشکل است. در این روش، با استفاده از لیزر CO2، ترشحات واژن بهبود می‌یابند و در نتیجه خشکی واژن کاهش می‌یابد. این روش برای بهبود سلامتی بافت‌های ناحیه تناسلی زنان موثر است. همچنین در برخی موارد می‌تواند روشی مؤثر برای آن باشد.

درمان خشکی واژن با لیزر به عنوان روشی برای درمان علائمی از جمله خارش و سوزش در ناحیه تناسلی، درد و تنگی در هنگام رابطه جنسی و کاهش لذت جنسی هم مؤثر باشد. از جمله موراد موثر در  این زمینه می توان به کربوکسی تراپی واژن اشاره کرد. همچنین از تزریق پی آر پی یا اوشات تراپی واژن از دیگر اقداماتی است که اثرات آن موجب از بین رفتن علائم خشکی واژن می شود.

آیا اقدامات زیبایی واژن در درمان موثر است؟

با این حال، مانند هر روش درمانی دیگر، درمان خشکی واژن با لیزر هم دارای مزایا و معایبی است و باید با پزشک خود در مورد این روش صحبت کنید و مزایا و معایب آن را بررسی کنید. همچنین، برای رسیدن به نتایج مطلوب، ممکن است نیاز به چند جلسه درمانی علی الخصوص در درمان های غیر تهاجمی باشد.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط