لطفا صبر کنید ...خدمات

درمان زگیل تناسلی و بیماری های STD

زگیل های تناسلی یکی از شایع‌ ترین انواع عفونت‌ های مقاربتی می‌ باشند.

زگیل های تناسلی یکی از شایع‌ترین انواع عفونت‌های مقاربتی می‌باشند که هم مردان و هم زنان را تحت تاثیر قرارداده و حداقل 50 درصد افرادیکه زندگی جنسی فعالی دارند، به بیماری زگیل تناسلی مبتلا می‌شوند. همانطور که نام بیماری نشان می‌دهد، زگیل تناسلی، ناحیه تناسلی را تحت تاثیر قرارداده و باعث ایجاد زگیل هایی رنگ گوشت و یا شبیه گل کلم در ناحیه تناسلی و مقعد می‌شوند. دربیشتر موارد این زگیل‌ها آنقدر کوچک بوده که دیده نمی‌شوند. زگیل های تناسلی در نتیجه آلوده شدن با ویروس پاپیلومای انسانی(HPV) بوجود می ایند. بعضی از انواع ویروس پاپیلومای انسانی باعث بوجود آمدن زگیل های تناسلی می‌شوند، درحالیکه بقیه انواع بقیه انواع ویروس پاپیلومای انسانی باعث ابتلا به سرطان می‌شوند. .

علایم ابتلا به زگیل های تناسلی:

در زنان زگیل های تناسلی می‌توانند در فرج، دیواره‌های واژن، ناحیه بین آلت جنسی و مقعد و گردنه رحم ظاهر شوند نشانه‌ها و علایم زگیل های تناسلی شامل:

  • تورم های کوچک، طوسی و یا رنگ پوست در ناحیه تناسلی
  • چندین زگیل نزدیک به هم که تشکیل شکلی شبیه گل کلم می‌دهند
  • خارش و یا ناراحتی در نواحی جنسی
  • خونریزی هنگام رابطه جنسی

دلایل ابتلا به زگیل تناسلی چیست:

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) باعث بوجود آمدن زگیل تناسلی می‌شود.اغلب زگیل_تناسلی در تماس جنسی منتقل می‌شود.افرادیکه بیشتر از بقیه در خطر این بیماری هستند، شامل:

  • رابطه_جنسی محافظت نشده با چندین شریک جنسی
  • ابتلا به سایر عفونت های جنسی
  • رابطه جنسی با فردیکه در مورد سابقه جنسی وی چیزی نمی‌دانید
  • زندگی جنسی فعال در دوران جوانی

عوارض ابتلا به زگیل تناسلی:

سرطان دهانه رحم با ویروس پاپیلومای انسانی(HPV)مرتبط می‌باشد. بعضی از انواع ویروسHPVبا سرطان فرج،مقعد و آلت جنسی مردان مرتبط می‌باشند. هرچندویروسHPV همیشه باعث ابتلا به #سرطان نمی‌شود، اماافراد مبتلا در خطر بیشتری نسبت به سایر افراد هستند و می‌بایست بطور منظم برای آزمایش پاپ_اسمیر مراجعه نمایند.

جهت اطلاع بیشتر به لینک ایسنتا زیر مراجعه نمایید:
https://www.instagram.com/p/Bt_FFEHho7W

ویدئوهای آموزشی:
ساعات کاری

لطفا قبل از مراجعه حضوری با شماره تلفن های مطب تماس بگیرید: 65263665-65263656رزرو وقت ملاقات

اینستاگرام

درباره ما

خانم دکتر شروین مهدی زاده تهرانی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مشغول به تحصیل شدند و موفق به اخذ مدرک تخصص زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه کرمانشاه که به عنوان قطب جراحی زنان و زایمان غرب کشور می باشد، گردیدند. ایشان عضو کادر رسمی بیمارستان ولیعصر ناجا (نیروهای مسلح) می باشند. ادامه …

کلیه حقوق این وب سایت برای خانم دکتر شروین مهدی زاده تهرانی محفوظ می باشد