Search
Close this search box.
عوارض لابیاپلاستی و خطرات جدی آن

عوارض لابیاپلاستی و خطرات جدی آن

عوارض لابیاپلاستی شامل چه مواردی می شود؟ آیا می دانید عوارض لابیاپلاستی قابل درمان است یا خیر؟ در این مقاله از سایت دکتر شروین مهدی زاده هر آنچه باید در خصوص این مورد و همچنین معایب این روش بدانید، به شما می گوییم. اما ابتدا در خصوص لابیاپلاستی بدانید که این یک روش جراحی زیبایی زنان است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. چرا که جنبه درمانی نیز دارد. اما نتیجه هر روش زیبایی و درمانی عوارض و معایب  خاص خود را دارد. بنابراین قبل از انجام آن باید تحقیقات لازم در این خصوص انجام شود.

عوارض لابیاپلاستی چقدر طول میکشد؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید این را بدانید که عوارض بعد از لابیاپلاستی شامل عوارض بلند مدت و عوارض کوتاه مدت می شود. عوارض کوتاه مدت امری طبیعی بوده و به دلیل برداشت بافت از واژن ایجاد می شود و بعد از مدتی از بین می رود. اما عوارض بلند مدت لابیاپلاستی ممکن است تا مدت ها بعد اثرات قابل توجهی بر جای بگذارد. به همین دلیل برای جلوگیری از عوارض و معایب بلند مدت لازم است به بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران مراجعه کنید.

عوارض کوتاه مدت لابیاپلاستی محدود بوده و بعد از مدتی از بین می رود. بناباین نیاز به نگرانی در این خصوص وجود ندارد. ممکن است برای از بین رفتن کامل ناراحتی 2 هفته الی 6 هفته زمان لازم باشد. در صورت وجود عوارض دائمی ناراحتی تا زمان به کارگیری روش های درمانی دیگر همچنان باقی می ماند.

عوارض کوتاه مدت لابیاپلاستی

شایع ترین عوارض لابیاپلاستی شامل چه مواردی می شود؟

برخی از شایع ترین عوارض لابیاپلاستی شامل مواردی می شود که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

 • تورم ودرد: بعد جراحی لابیاپلاستی، تورم و درد از علامت ها ی شایع است که معمولا تا چند هفته پس از جراحی ادامه دارد. مصرف داروهای ضد التهاب و مسکن می ‌تواند به کاهش این عوارض کمک کند. اما امروزه به کار گیری تکنیک های موثر میتوان لابیاپلاستی بدون درد و خونریزی را تجربه کرد.
 • عفونت: در صورت عدم رعایت بهداشت مناسب، عفونت در اسکار عمل جراحی ممکن است رخ دهد. استفاده از ضدعفونی کننده‌ها و دستورالعمل‌های پس از جراحی بهبود این مشکل را تسهیل می‌کند.
 • باقی ماندن جای اسکار جراحی محل اسکار بعد از جراحی باقی می ماند و در طول مدت زمان از بین می رود. عوارض کم رنگ تر شده و نیاز به اقدامات مراقبتی از بین می رود.
 • ممکن است عوارض جانبی دیگری مانند خونریزی، خارش، تغییر رنگ واژن و اسکار در محل عمل جراحی رخ می دهد. این موارد ممکن است برای هر شخص متفاوت باشد. برای جلوگیری از عوارض و بهبودی هرچه بیشتر عوارض لازم است مراقبت های بعد از لابیاپلاستی را رعایت کنید.

مهم است که قبل از تصمیم گیری برای انجام لابیاپلاستی، با یک پزشک متخصص مشورت کنید و در مورد تمامی عوارض و پیامدهای ممکن آن آگاه شوید.

خطرناک ترین عوارض جانبی لابیاپلاستی شامل چه مواردی میشود؟

تجربه متقاضیان در برخی موارد نادر نشان می دهد که این اختلال ممکن است برخی ناراحتی های دائمی ایجاد کند که همواره زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. به عنوان مثال تغییر در حس طبیعی واژن یکی از مواردی است که  بعضی از بیماران به صورت نادر ممکن است پس از لابیاپلاستی آن را تجربه کنند. این شامل تغییر در حس لمس، حس جنسی و مسائل مربوط به ارگاسم زنان است. این تغییرات ممکن است موقت یا دائمی باشند.

به همین دلیل برای جلوگیری از این موضوع باید به بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران مراجعه کنید. چرا که در این زمینه از مهارت های بیشتری برخوردار بوده و احتمالا عوارض جانبی برای شما به شدت کاهش می یابد.

عدم تقارن در لابیاها و همچنین شکل و ظاهر نامناسب از دیگر عوارض این جراحی است که برای بانوان خوشایند نخواهد بود. بخش اعظمی از این مشکلات به علت مراجعه به فرد نامناسب برای جراحی رخ می دهد. بنابراین در صورت انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران این عوارض برای شما رخ نمی دهد.

عوارضی که در اثر عدم رعایت مراقبت ها ایجاد می شود.

مراقبت های بعد از جراحی از اهمیت بسیاری ابرخودرار است در صورت عدم رعایت آن ها ممکن است عوارضی را تجربه کنید که ممکن است برای شما خوشایند نباشد از جمله آنها می توان به مواردی که در ادامه به آن می پردازیم اشاره کرد:

 • جداشدگی زخم در محل اسکار جراحی
 • تشکیل هماتوم
 • نکروز فلپ یا مرگ بافت نزدیک لبه‌های فلپ  به دلیل نارسایی عروقی
 • درد مزمن
 • دیسپارونی
 • اسکار قابل مشاهده
 • عفونت های سطحی

از بین بردن عوارض لابیاپلاستی با جراحی مجدد

نیاز به جراحی مجدد برای اصلاح ظاهر لابیا وجود دارد. در صورت رزکسیون بیش از حد که منجر به عدم وجود لابیا و یا وجود حداقل بافت لبیا و تغییر در کلیتورال است، انجام جراحی الزامی است.  همچنین در برخی موارد برداشت بافت کم از این ناحیه منجر به وجود این عوارض و تداوم آن می شود که این  مورد نیز نیاز به جراحی مجدد برای از بین بردن عوارض را افزایش می دهد. 


برای به‌روزترین اخبار، مشاوره‌ها و اطلاعات ارزشمند در زمینه زنان و زایمان، صفحه اینستاگرام خانم دکتر شروین مهدی‌زاده تهرانی را دنبال کنید. با دنبال کردن این صفحه، به جمع افرادی بپیوندید که به دنبال بهبود کیفیت زندگی و سلامتی خود و عزیزانشان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط