Search
Close this search box.

لابیاپلاستی با لیزر بهتره یا جراحی

لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی برای بانوانی که به دنبال زیباسازی واژن هستند گزینه مناسبی محسوب می شود. تمام افراد نمی توانند از روش لیزر برای لابیاپلاستی استفاده کنند در واقع گاهی اوقات شرایطی مانند بارداری، بیش از حد بزرگ بودن لابیاها، عفونت، زمان قاعدگی و… برای انجام لابیاپلاستی با لیزر مناسب نخواهد بود. هر چند عمل جراحی هم در این شرایط به فرد توصیه نخواهد شد. با این حال دوران نقاهت لابیاپلاستی با لیزر خیلی کمتر از جراحی است. اگر افراد بخواهند چندین روش زیباسازی واژن انجام دهند، بهتر است تا جراحی خود را با بی هوشی عمومی انجام دهند.

لابیاپلاستی با لیزر بهتره یا جراحی

لابیاپلاستی با لیزر مناسبه یا جراحی

در خصوص سوال لابیاپلاستی با لیزر مناسب است یا با جراحی، باید گفت که جراحی کردن بهترین گزینه است؛ با این حال لیزر هم می تواند برای لابیاپلاستی در بانوان موثر باشد. البته لازم به ذکر است در شرایط مختلفی مانند بزرگ بودن بیش از حد لابیاها، نمی توان از لیزر استفاده کرد. در ادامه مقاله بیشتر شما را با روش های لیزر و جراحی آشنا خواهیم کرد:

✳️ لیزر

انجام لابیاپلاستی برای بانوان به وسیله لیزر، یک روش ایمن است البته به شرطی که فرد، شرایط لازم برای استفاده از لیزر را داشته باشد. در این روش به جای عمل یا جراحی از پرتونورهای بسیار متراکمی استفاده می شود دقت داشته باشید که گرمای تولید شده توسط لیزر بافت را سوزانده و یا حتی تخریب می کند.

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که استفاده از این روش برای تمامی افراد گزینه مناسبی محسوب نمی شود که از مهم ترین آن ها عبارتند از:

📌 بزرگ بودن بیش از حد لابیا ها

📌 نقص زیاد و نامتقارنی لابیا ها

📌 در دوران حاملگی یا شیردهی

📌 عفونت واژن

📌 وجود تومور بدخیم در ناحیه واژن یا دستگاه تناسلی بانوان

در حال حاضر لابیاپلاستی با لیزر توسط لیزر مونالیزا و لیزر فرکشنال انجام می شود که می توان گفت خطر خاصی را به همراه ندارد و کاملا سرپایی انجام می شود.

✳️ جراحی

انجام جراحی برای لابیاپلاستی از طریق دو روش انجام داده می شود:

1. TRIM: یکی از معمولی ترین و آسان ترین روش جراحی لابیاپلاستی، تکنیک تریم است. تریم یک روش قدیمی در جراحی است و به صورت برش عمودی بر روی لابیا ها انجام خواهد شد. برش ها باید با نهایت دقت انجام شود تا به ناحیه داخلی واژن، آسیبی نرساند. از طرفی ممکن است گاهی جای این اسکار و بخیه ها با گذشت زمان هم باقی بماند. در انجام تکنیک تریم می توان تیرگی ها را برطرف نمود و ناحیه لابیا ها را روشن کرد.

2. WEDGE: اگر برای لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی در شک و تردید هستید و مجبور به جراحی می شوید، روش ویج یک تکنیک محبوب و پرطرفدار است. در این روش بر لبه داخلی لابیا یک برش V شکل ایجاد می شود. این برش تا قسمت داخلی ادامه خواهد داشت در نهایت دو لبه داخلی با هم ادغام می شود و آسیبی به کلیتوریس وارد نخواهد شد.

لابیاپلاستی با لیزر خطرناک است یا جراحی

ابتدا فردی که کاندیدای لابیاپلاستی است باید مورد معاینه پزشک متخصص قرار بگیرد. انتخاب یک پزشک ماهر و باتجربه که تشخیص دهد کدام روش لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی برای شما مناسب است. از آن جایی که خطراتی مانند عفونت، خونریزی و دوران نقاهت با لیزر خیلی کمتر از جراحی است می توان گفت که گزینه مناسبی محسوب می شود.

خانم دکتر شروین مهدی زاده تهرانی بهترین متخصص زنان در تهران از تخصص بالا و سابقه درخشانی در این زمینه برخوردار است و می تواند شما را به نحو احسن راهنمایی کند. اگر شرایط انجام لابیاپلاستی با لیزر را داشته باشید، می توانید بدون خطر جراحی آن را راحت و ایمن انجام دهید.

لابیاپلاستی با لیزر را انتخاب کنم یا جراحی؟

کدام روش را انتخاب کنم؟

همانطور که در این مطلب گفته شد، لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی باید با توجه به شرایط جسمانی فرد و همچنین نظر جراح متخصص انجام شود. افرادی که نتوانند لابیاپلاستی با لیزر را انجام دهد، می توانند از روش های مختلف جراحی استفاده کنند.

لابیاپلاستی با جراحی باعث می شود که بخیه های متعددی بر ناحیه لابیا زده شود. البته هزینه جراحی کردن لابیاپلاستی بیشتر از روش لیزر استولی در مقابل از دور نقاهت کوتاه تری به نسبت جراحی برخوردار است.

سوالات متداول

لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی کدام درد بیشتری را به همراه دارد؟

لابیاپلاستی با جراحی ممکن است درد به نسبت بیشتری را به همراه داشته باشد ولی در حالت کلی هر دو این روش ها تحت بی هوشی عمومی یا بی حسی انجام شده که فرد دردی را احساس نکند.

هزینه جراحی لابیاپلاستی بیشتر است یا لیزر؟

هزینه جراحی به طبع بیشتر از لیزر است ولی با این حال هزینه با توجه به دستمزد پزشک، محل انجام جراحی، دارو ها، تست های مورد نیاز و … تعیین می شود.

نتیجه گیری

انتخاب انجام لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی بایستی با توجه به شرایط فرد و از همه مهم تر شرایط جسمانی فرد انتخاب شود هر کدام از این روش های نام برده از مزایا و معایبی برخوردار هستند که در این نوشتار به طور کامل و مفصل در مورد هریک از آن ها صحبت کردیم. در صورت داشتن هر سوال دیگری در مورد این موضوع می توانید به بخش انتهایی مقاله مراجعه نمایید.


برای به‌روزترین اخبار، مشاوره‌ها و اطلاعات ارزشمند در زمینه زنان و زایمان، صفحه اینستاگرام خانم دکتر شروین مهدی‌زاده تهرانی را دنبال کنید. با دنبال کردن این صفحه، به جمع افرادی بپیوندید که به دنبال بهبود کیفیت زندگی و سلامتی خود و عزیزانشان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط