Search
Close this search box.
لابیاپلاستی

لابیاپلاستی در شهریار

لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟ مزایای انجام لابیاپلاستی را می دانید؟ آیا جزئیات این جراحی زیبایی را می شناسید؟ این جراحی زیبایی یکی از جراحی های زیبایی های زنان است. که مزایای بسیاری دارد. ناحیه تناسلی با گذشت زمان و یا پس از زایمان و بارداری ممکن است دچار تغییرات منفی شود، برخی از بانوان نیز به صورت مادرزادی دچار اختلالاتی از قبیل بزرگی لابیای مینور هستند که می‌تواند موجب بروز مشکلات در زندگی روزمره و یا فعالیت‌های جنسی آنها شود. خوشبختانه با روش جراحی لابیاپلاستی می‌توانید این مشکل را به سادگی برطرف نمائید. برای انجام لابیاپلاستی در شهریار به دکتر شروین مهدی زاده تهرانی مراجعه کنید.

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یکی از جراحی‌های پلاستیک است که میزان انجام آن به سرعت در حال رشد می‌باشد. جراحی لابیاپلاستی به منظور زیبایی و بهبود عملکرد لابیا انجام می‌شود. همچنین علاه بر زیبایی جنبه درمانی نیز دارد. چرا که وجود لابیای بزرگ در بانوان ممکن است نارحت کننده باشد. به همین دلیل است که در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با این جراحی زیبایی آشنا کنیم.

02:24
truncate dir-rtl

لابیاپلاستی بدون درد

با آنکه لابیاپلاستی نوعی جراحی است، اما یک اقدام کم خطر به حساب می آید و یک جراحی سرپایی است که عوارض آن شما را متوجه شما نمی کند. در ادامه مقاله به همه چیز در ارتباط با این مورد اشاره خواهیم کرد.

روش انجام لابیاپلاستی

ابتدا باید طی یک جلسه معاینه تحت معاینه‌ی فیزیکی توسط پزشک متخصص زنان و یا جراح پلاستیک قرار بگیرید. در این جلسه در مورد سوابق بیماری‌ها و یا سایر مشکلات نظیر داروها و مکمل‌هایی که مصرف می‌نمائید باید به پزشک خود اطلاعات کاملی را ارائه نمائيد. در صورتی که هیچ گونه مشکل خاصی وجود نداشته باشد می‌توانید جهت زمان مناسب جراحی برنامه ریزی نمائيد.

✅ برای انجام لابیاپلاستی به بهترین متخصص زنان در شهریار مراجعه کنید

شیوه انجام لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به منظور کاهش حجم لابیای مینورو لابیای ماژور مورد اشتفاده قرار می گیرد. انناجام این جراحی برای دختران زیر 18 سال ممنوع است. بنابراین سن مناسب لابیاپلاستی 8 سال به بالاست و این به این دلیل است که لابیاها پس از بلوغ تا اوایل بزرگسالی به رشد خود ادامه می دهند.

مراحل آمادگی لابیاپلاستی

 1. با توجه به نظر شما امکان جراحی در مطب و یا یک کلینیک مجهز وجود دارد.
 2. پس از پوشیدن لباس مخصوص جراحی به اتاق جراحی منتقل می‌شوید.
 3. جراحی لابیاپلاستی یک جراحی سرپایی می‌باشد که ممکن است تحت بیهوشی عمومی و یا با بی‌حسی موضعی انجام شود.

روز جراحی لابیاپلاستی

پس از بیهوشی و یا بی‌حسی، جراح برش‌هایی در لابیای مینور ایجاد می‌نماید، با توجه به شدت مشکل شما ممکن است روش‌های متقاوتی جهت جراحی انتخاب شود، به طور کلی معمولاً بافت و پوست‌های اضافی ناحیه لابیا خارج می‌شود و بخیه‌هایی در جهت بهبود و اصلاح اعمال می‌شود، این بخیه‌ها جذبی بوده و پس از چند هفته به مرور جذب می‌شود و هیچ گونه ردی از محل برش و یا بخیه‌ها باقی نخواهد ماند.

لازم است برای انجام این جراحی با متخصص خود مشور ت کنید و تصمیم بگیرید که آیا این جراحی برای شما مناسب است یا خیر.

چه افرادی کاندید مناسب جهت لابیاپلاستی هستند

خانم‌هایی که دچار مشکلاتی در ظاهر و یا عملکرد لابیا هستند می‌توانند جهت انجام این جراحی اقدام نمایند، برخی از این مشکلات عبارتند از:

 • بزرگ بودن لابیا و ایجاد مشکل در هنگام ورزش‌هایی مانند دوچرخه سواری و سواراری
 • ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس‌های ورزشی مانند شلوار یوگا و مایو
 • مشکل در هنگام رابطه جنسی به دلیل بزرگ بودن لبه‌های لابیا
 • نامتقارن بودن و یا بزرگ بودن بیش از حد لابیا که موجب ظاهر نامناسب ناحیه تناسلی خارجی و کاهش اعتماد به نفس جنسی می‌شود
 • تغییرات در عملکرد دستگاه تناسلی که به دلیل زایمان و یا بارداری رخ می‌دهد.
 • ترمیم ناهنجاری‌های مادرزادی

همچنین خانم های بالای 18سال کانید این جراحی هستند و همانطور که اشاره شد، این جراحی نباید در افراد زیر 18 سال انجام شود. برای انجام این کار به بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران مراجعه کنید

تکنیک های لابیاپلاستی

نکاتی که پیش از لابیاپلاستی باید بدانید

 • از 2 هفته پیش از جراحی مصرف آسپرین و سایر داروها و مکمل‌هایی که موجب اختلال در روند انعقاد خون می‌شود را قطع نمائید.
 • مصرف سیگار را از 2 هفته پیش از جراحی تا 2 هفته پس از جراحی قطع نمائید.
 • چند ساعت پس از انجام لابیاپلاستی می‌توانید به منزل بازگردید و دوران نقاهت را در منزل بگذرانید، بهتر است جهت بازگشت به منزل یک همراه داشته باشید.
 • به مدت 1 الی 2 هفته باید در منزل استراحت نمائید. در اغلب موارد پس از 4 الی 6 هفته سلامت کامل خود را به دست می‌آورید، در این مدت از بلند کردن اجسام سنگین و انجام حرکات ورزشی شدید خودداری نمائيد.
 • جهت برقرای رابطه جنسی حداقل 1 ماه صبر نمائید.
 • تا چند هفته جهت بهبود سریعتر زخم‌ها لباس‌هایی گشاد و راحت بپوشید تا ناحیه لابیا دچار اصطکاک و خونریزی نشود.
 • تا زمان بهبودی کامل از تامپون یا دش واژینال استفاده نکنید.
 • در صورت خونریزی‌های شدید و یا هرگونه ترشح و بوی غیرطبیعی از ناحیه تناسلی باید به پزشک متخصص مراجعه نمائید.

زمان مناسب جهت لابیاپلاستی

با توجه به اینکه تغییرات عمده‌ای در حین بارداری و زایمان ممکن است در ناحیه تناسلی ایجاد شود توصیه می‌شود که لابیاپلاستی را به زمانی موکول نمائید که دیگر قصد بارداری را ندارید، زیرا در صورتی که پس از لابیاپلاستی دوباره باردار شوید ممکن است دچار مشکلاتی در ظاهر لابیا شوید و احتیاج به جراحی مجدد داشته باشید. با مراجعه به متخصص زنان و گرفتن مشاوره می توانید بهترین زمان انجام این جراحی را با توجه به شرایط خود جویا شوید.

همچنین لابیاپلاستی ممکن است حدود 45 دقیقه تا 1 ساعت ممکن است زمان نیاز داشته باشد.

خطرات جراحی لابیاپلاستی

تمام جراحی‌ها در کنار بهبودهایی که ایجاد می‌نمایند موجب بروز عوارضی نیز می‌شوند، برخی از عوارضی که پس از لابیاپلاستی ممکن است با آن مواجه شوید عبارت است از:

 • عفونت
 • خونریزی
 • تورم و التهاب
 • عدم تقارن
 • باقی ماندن جای اسکار

عوارضی مانند التهاب و خونریزی زودگذر بوده و ظرف مدت کوتاهی از بین می‌روند، جهت جلوگیری از عوارض ماندگار مانند عدم تقاورن و یا نتایج نامطلوب باید در انتخاب پزشک خود نهایت دقت را داشته باشید.

اکثر بیمارانی که این جراحی را انجام می دهند از نتایج جراحی رضایت کافی دارند (در نتایج حاصل از یک مطالعه که به تازگی در انگلیس انجام شده است 91.6 درصد از خانم‌های از نتایج پس از لابیاپلاستی رضایت کامل داشته ‌اند)

سخن آخر

لابیاپلاستی از پرطرفدار تررین جراحی های زیبایی واژن در بانوان است که به دلیل مزایای آن در سال های اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این جراحی در راستای کاهش حجم لابیای مینور و ماژور انجام خواهد پذیرفت. اگر قصد انجام جراحی لابیاپلاستی را دارید، لازم است بدانید این اقدام، یک جراحی سرپایی است که عوارض بلند مدت ایجاد نمی کند.


برای به‌روزترین اخبار، مشاوره‌ها و اطلاعات ارزشمند در زمینه زنان و زایمان، صفحه اینستاگرام خانم دکتر شروین مهدی‌زاده تهرانی را دنبال کنید. با دنبال کردن این صفحه، به جمع افرادی بپیوندید که به دنبال بهبود کیفیت زندگی و سلامتی خود و عزیزانشان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط