Search
Close this search box.
بهبودی بعد از جراحی زیبایی واژن

مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی زنان

جراحی ترمیمی زنان یک اقدام زیبایی و درمانی برای برطرف کردن انواع اختلال است. چیزی که بسیار اهمیت دارد، مراقبت های بعد از جراحی زیبایی و ترمیمی زنان است. نتیجه یک جراحی علاوه بر تکنیک پزشک، به موارد دیگری از جمله مراقبت های بعد از جراحی نیز بستگی دارد. مراقبت های بعد از جراحی زیبایی زنان تاثیر مستقیم در نتیجه رضایت بعد از جراحی می گذارد. در این مقاله از سایت دکتر شروین مهدی زاده تهرانی قصد داریم. به مراقبت های بعد از جراحی زیبایی زنان برای بهبودی سریع تر شاره کنیم. در این مقاله با ما همراه باشید.

اصلی ترین مراقبت های بعد از جراحی زنان

در صورتی که مراقبت های بعد از جراحی زنان را رعایت نکنید، ممکن است در آینده دچار مشکل شوید. از جمله عمده ترین عوارضی که ممکن است برای شما پیش بیاید می توان به مورادی از جمله خونریزی و عدم بهبودی جای زخم اشاره کرد. اصلی ترین مراقبت های بعد از جراحی های زیبایی زنان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اقدامات بعد جراحی زیبایی واژن

بعد از جراحی زیبایی زنان از رابطه جنسی بپرهیزید

چه مدت بعد از جراحی زیبایی زنان می توانید رابطه جنسی انجام دهید؟ این یکی از سوالات متداول کسانی است که قصد دارند این جراحی را انجام دهند.  

برخی ازجراحی های زیبایی نظیر لابیاپلاستی که یک اقدام سرپایی  است و با لیزر انجام می شود، دوران نقاهت کوتاه مدت تری دارد. رابطعه جنسی را می توان بعد از از بین رفتن سوزش و عوارض کوتاه مدت جراحی انجام داد.

اما آن دسته از جراحی هی زنان که اقدام به تنگ کردن ناحیه تناسلی می کند، نیاز است دوران نقاهت سریع تری را طی کننید. با آنکه در این مورد هم ممکن است جای زخم کاملا جوش بخورد، اما معمولا به طور کلی تصیه می شود تا ۴۰ روز بعد صبر کنید .

نحوه خوابیدن بعد از جرا حی های زیبایی زنان را رعایت کنید

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بسیار مهم است. نحوه خوابیدن شما نباید به گونه ای باشد که به محل جراحی شما فشار وارد شود. بهترین نوع خوابیدن بعد از جراحی زنان به صورت طاق باز به پشت است. بعد از جراحی نباید زیاد به یک پهلو بخوابید. سعی کنید موقعیت خود را به صورت مداوم عوض کنید. در صورتی که به پهلو می خوابید، یک بالشت در میان دو پای خود قرار دهید. همچنین در صورتی که به پشت می خوابید، یک بالشت زیر باسن خود قرار دهید.

با رعایت نحوه خوابیدن بعد از جراحی زیبایی و ترمیمی و زنان عواض کوتاه مدتی از جمله تورم سریع تر تسکین می یابد.

از زخم های خود مراقبت کنید

پانسمان خود را به موقع تعویض کنید و داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کنید. دوران نقاهت برای بهبودی زخم ها برای هر کس با توجه به فاکتورهایی نظیر سن متفاوت خواهد بود. بهبودی زخم ها بعد از جراحی در مدت زمان سه هفته نیز مشاهده شده است. اما به طور کلی می توان گفت تا ۶ هفته طول می کشد زخم های شما الیام یابد.

مراقبت های تغذیه ای را انجام دهید

مراقبت های تغذیه ای را رعایت کنید. سبک زندگی سالم باعث می شود دوران نقاهت خود را سریع تر طی کنید و سریع تر به وضعیت عادی زندگی خود بازگردید. این از جمله مراقبت های بعد جراحی ترمیمی زنان است.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی زنان

فعالیت سنگین نکنید

ورزش ها و فعایت های سنگین را کنار بگذارید. تا مدتی رانندگی کردن نیز برای شما ممنوع است. اگر شما ورزشی را به طور حرفه ای ادامه می دهید، لازم است تا ۶ هفته از فعالیت های سنگین ورزشی پرهیز کنید

چند روز اول استراحت مطلق است

چند روز بعد از جراحی احتمالا برای شما از کل مدت زمان دوران نقاهت سخت تر خواهد بود.  بنابراین سعی کنید همراهی پیدا کنید که بتوانید چند روز اول را به طور مطلق استراحت کنید. علی الخصوص  اگر جراحی های ترمیمی زنان بعد زایمان طبیعی انجام داده اید. اگر شاغل هستید، یک هفته مرخصی بگیرید.

سخن آخر

ننتیجه مطلوب بعد از جراحی زیبایی زنان به دو عامل وابسته است:

  • مراقبت های بعد از جراحی
  • تکنیک های جراح

در  این مقاله به همه چیز در رابطه با مراقبت های بعد از جراحی پرداخیتم. با اینکه بسیاری از جراحی های زیبایی زنان سرپایی و کم تهاجمی است، با این حال رعایت این مراقبت ها باعث می شود دوران نقاهت بعد از جراحی شما سریع تر شود. به این ترتیب زودتر بتوانید به وضعیت عادی زندگی خود بازگردید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط