Search
Close this search box.
مراقبت های بعد لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

نتیجه هر جراحی علاوه بر تکنیک های به کار گرفته شده از جانب جراح، به مراقبت های بعد از آن نیز بستگی دارد. در صورت رعایت مراقبت های بعد لابیاپلاستی، بهبودی شما سریع تر اتفاق می افتد.   

برای بهبودی سریع لازم است مراقبت های بعد از لابیاپلاستی را به صورت دقیق دنبال کنید جراحی لابیاپلاستی یک جراحی کم تهاجمی و سرپایی است که حتی در مطب پزشک نیز انجام می شود. اگر می خواهید این جراحی را انجام دهید، برای سپری کردن دوران نقاهت لازم است مراقبت های بعد از لابیاپلاستی را از زبان بهترین جراح ترمیمی زنان بشنوید.

اصلی ترین مراقبت های لابیاپلاستی

داروهای بعد از لابیاپلاستی

مصرف به هنگام داروهای تجویز شده بعد از لابیاپلاستی به بهبودی سریع تر شما کمک می کند. داروهایی که بعد از این جراحی تجویز می شود، عموما شامل موارد زیر می شود:

  • داروهای آنتی بیوتیک: ممکن است آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت و بهبودی سریع تر شما تجویز شود. شما باید آنتی بیوتیک را کوتاه مدت مصرف کنید. مدت زمان و دوز دارویی مناسب را جراح به شما می گوید.
  • داروهای ضد التهاب استروئیدی: این داروها تورم بعد از جراحی را به حداقل می رساند و درد بعد از آن را از بین می برد. از جمله آن ها می توان به ایبوپروفن اشاره کرد. درد شما با مصرف همین دروها کنترل می شود و نیاز به اقدام دیگر نمی باشد.
  • پماد موضعی مانند کرم استروژن: ممکن است از این کرم برای ترمیم جای بخیه برای شما تجویز شود. مدت زمان مصرف پماد های موضعی از دو مورد دیگر بیشتر است و همچنین عوارض جانبی نیز برای شما ایجاد نمی کند.

نحوه درست خوابیدن بعد از لابیاپلاستی را رعایت کنید

جوری استراحت کنید که به محل بخیه شما فشار وارد نشود. عدم رعایت این مورد علی الخصوص در روز های اول ممکن است موجب باز شدن بخیه ها و در نهایت خونریزی شود. بهترین نحوه خوابیدن  بعد از لابیاپلاستی به صورت طاق باز است. به روی کمر خود دراز بکشید و کمی زیر سر خود را بالا ببرید. این کار همچنین به کاهش تورم شما نیز کمک خواهد کرد.

از رابطه جنسی پرهیز کنید

تا زمان بهبودی نسبی از رابطه جنسی بپرهیزید. برای انواع جراحی زیبایی واژن گفته می شود حداقل تا ۶ هفته رابطه نداشته باشید. اما این مورد ممکن است برای هر کس متفاوت باشد. بنابراین در صورتی که متاهل هستتید، حتما در جلسه مشاوره قبل جراحی از این مورد از جراح خود جویا شوید.

شما همچنین نمی توانید از دوش واژینال و تامپون تا زمان بهبودی کامل استفاده کنید.

۰۱:۳۶
truncate dir-rtl

رابطه جنسی بعد از جراحی زیبایی ناحیه تناسلی

از انجام فعالیت های بدنی شدید پرهیز کنید

اگر شاغل هستید، سعی کنید حداقل یک هفته مرخصی بگیرید و از نشستن زیاد پرهیز کنید. همچنین از بلند کردن اجسام سنگین نیز خودداری کنید. بلند کرکدن اجسام سنگین علی الخصوص در روز های اول بعد از جراحی خطرناک بوده و خطر خونریزی را افزایش می دهد. ورزش های سنگین نیز تا ۶ هفته بعد ممنوع هستند.

لباس های راحت و نخی استفاده کنید

از لباس های راحت استفاده کنید. به هیج وجه لباس شما نباید به ناحیه جراحی فشار وارد کنید. همچنین لازم است اندام تناسلی خود را برای جلوگیری از عوارضی از جمله عفونت  تمیز نگه داید. بنابراین لازم است لباس های خود را زود به زود بشویید. همچنین پانسمان خود را در روز های اول به موقع عوض کنید.

استحمام بعد از لابیاپلاستی

بعد از گذشت چند روز شما می توانید استحمام کنید. اما لازم است تنها دوش بگیرید و از نشستن در وان پرهیز کنید. همچنین بهتر است از باقی ماندن به مقدار زیاد در حمام خودداری کنید تا زمانی که بهبودی انجام شود. در این خصوص بسیار سوال می شود آیا استخر بعد از لابیاپلاستی موردی ندارد؟ لازم است حداقل به مدت ۶ هفته از انجام ورزش های آبی پرهز کنید. بعد از آن می توانید از انجام این ورزش ها لذت ببرید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط