Search
Close this search box.
مراحل جراحی زیبایی کلیتوریس

هودکتومی، جراحی افزایش لذت جنسی

هودکتومی یا جراحی زیبایی کلیتوریس یکی از انواع جرای های زیبایی زنان است. آیا می دانید مراحل انجام هودکتومی به چه صورت است؟ این یکی از جمله اقدامات جراحی با نتیجه بلند مدت است که به منظور زیباسازی ناحیه تناسلی بانوان استفاده می شود که همچنین مزایای دیگری نیز دارد. جراحی هودکتمی یک جراحی سرپایی است که با تکنیک هایی که به کار گرفته می شود، قابل کنترل است.

کلیتوریس چیست؟

کلیتوریس یکی از اندام های جنسی زنان است که نقش کلیدی در تحریک و لذت جنسی دارد. کلیتوریس دارای اعصاب فراوان است. جراحی هودکتومی به اصلاح این بخش از ناحیه تناسلی بانوان می پردازد. بخشی از کلیتوریس که می توانید ببینید، شامل یک بافت گوشتی شکل بالای اندام تناسلی است. کلیتوریس شامل بخشی به نام کلاهک کلیتوریس است که از آن محافظت می کند.

مزایای هودکتومی

جراحی زیبایی کلیتوریس یه چه منظور انجام می شود؟

برای پاسخ به این سوال باید ابتدا هدف از انجام این جراحی را بدانید. این جراحی نه تنها برای زیباسازی و بلکه برای اصلاح عملکرد جنسی زنان در به ارگاسم رسیدن توصیه می شود. گاهی این کلاهک در اثر عواملی نظیر رابطه جنسی مکرر و یا حتی به صورت ارثی و ژنتیکی پوست زخیم و بزرگی دارد. برزگی کلاهک کلیتوریشس موجب ایجاد جچینن و چروک زاد در این ناحیه می شود و می تواند در زندگی جنسی بانوان تاثیر زیادی ایجاد کند.

مراحل جراحی هودکتومی

در طی این جراحی پوست اضافه کلاهک کلیتورال برداشته می شود. این کار موجب از بین رفتن چین و چروک در این ناحیه و افزایش احساس جنسی در بانوان شود. این جراحی می تواند تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی انجام شود. به طور کلی زمان لازم برای انجام آن یک ساعت و حتی در برخی موارد کمتر از یک ساعت است. فرد بعد از انجام این اقدمام زیبایی مرخص می شود.

هودکتومی همزمان با لابیاپلاستی

در بسیاری موارد هوکتومی همزمان با لابیاپلاستی انجام می شوود. پزشک بعد از لابیاپلاستی اقدام به برداشتن پوست اضافی ناحیه کلیتورال می کند. در برخی موارد این که هودکتومی همزمان با لابیاپلاستی انجام می شود، مدت زمان انجام جراحی کمی بیشتر به طول می انجامد.

هودکتومی

خطرات جراحی هودکتومی

با آنکه این یک جر احی سرپایی است و تحت بی حسی موضوعی انجام می شود، اما در صورت مراجعه به افراد غیر متخصص و کم تجربه، می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد. اعصاب جنسی زنانه در این بخش قرار دارد و در طی این جراحی لازم است آسیبی به ساختار کلی کلیتوریس وارد نشود.

مراقبت های بعد از هودکتومی

برخی از مراقبت های هودکتومی شامل موارد زیر می شود:

  • تا مدتی از دوش واژینال استفاده نکنید
  • در وان ننشینید
  • از انجام فعالیت های سنگین شدیدا پرهیزز کنید
  • از نشستن زیاد در یک موقعیت پرهیز کنید

درد و ناراحتی های بعد از جراحی با دارو کنترل می شود و در صورت رعایت مراقبت ها به سرعت بهبود می یابید. برای انجام برخی از فعالیت های خود نظیر رانندگی لازم است با پزشک مشورت کنید. از جاای زخم خود مراقبت کنید. و داروهای خود را به موقع مصرف کنید.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط