دکتر شروین مهدی زاده تهرانی

واژینوپلاستی و مراحل انجام آن

واژینوپلاستی چسیت؟ به چه منظور انجام می شود؟ آیا می توان از جراحی واژینوپلاستی برای تنگ کردن واژن استفاده نمود؟ این جراحی یکی از جمله اقدامات زیبایی زنان است. با آنکه واژینوپپلاستی یک اقدام تهجمی در زمنیه زیبایی زنان به شمار می رود، زیبایی و ماندگاری که این جراحی به زنان می دهد باعث می شود همچنان یکی از محبوب ترین روش ه یا انتخابی زبیایی در میان بانوان به شمار برود. در ادامه مقاله شما را با برخی اقدامات در این زمینه بیشتر آشنا خواهیم کرد. با ماهمراه باشید.

پرینورافی یا واژینوپلاستی؟

واژینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

تنگ کردن واژن با واژینوپلاستی مزایایی نیز دارد. با آنکه این یک اقدام زیبایی برای اندام تناسلی زنان به حساب می آید، در برخی زمینه های درمانی نیز می توان از آن بهره برد. به عنوان مثال افتادگی واژن باعث بی اختیاری ادرار به دلیل شل شدگی عضلات کف لگن می شود. همچنین ممکن است روابط جنسی افرد را تحت الشعاع قرار دهد. بنابراین در برخی موارد استفاده از این درمان زیبایی لازم الزامی می شود. مراحل انجام آن را در ادامه برایتان شرح خواهیم داد:

مرحله اول انجام ازمایش های لازم در این خصوص است. همچنین قبل از جراحی لازم است مراقبت هایی را رعایت کنید. به عنوان مثال لازم است سیگار کشیدن را متوقف کنید. همچنین اگردارویی مصرف می کنید، مصر ف آن را تحت نظیر پزشک قطع کنید.

در مرحله بعدی اقدامات لازم برای تنگ کردن واژن شما صورت می گیرد. این جراحی منجر به ایجاد تغییراتی در واژن، لابیا، فرج، دهانه رحم، کلیتوریس و همچنین سایر بخش های آن می شود. رداین روش برش های لازم در راستای نزدیک کردن عضلات کف لگن به یکدیگر انجام می پذیرد.

مرحله سوم مرحله ریکاوری است که مراقبت های بعد جراحی واژینوپلاستی بلافاصله بعد آغاز خواهد شد. در این مرحله اقداماتی نظیر سیگار کشیدن و مصرف داروهایی  که پزشک آن را تجویز نکرده است ممنوع خواهد بود.

مزایای واژینوپلاستی

مزایای واژینوپلاستی چسیت؟

از جمله مزایای این جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اگر برای درمان خاصی قصد انجام جراحی واژینوپلاستی را دارید، لازم است حتما هد ف خود را از انجام این جراحی با پزشک خود در میان بگذارید. پزشک با بررسی هدف شما و همچنین معاینات لازم بهترین راهکار را به شما پیشنهاد خواهد داد .

خطرات انجام جراحی واژینوپلاستی

هر راهکار درمانی مزایای و معایب خود را دارد. در ارتباط با مزایا و معایب این جراحی لازم است بدانید از آنجایی که این جراحی یک اقدام تهاجمی به حساب می رود لازم است مراقبت های لازم را در این خصوص انجام دهید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود. از جمله این خطرات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خطرات کوتاه مدت عبارتند از خونریزی، عفونت، نکروز پوست، باز شدن خط بخیه، احتباس ادرار یا افتادگی واژن. خونریزی حاد معمولا از مجرای ادرار منشأ می گیرد و اغلب با فشار موضعی قابل کنترل است. با اینکه احتمال بروز این خطرات بسیار کم است اما نمی توان احتمالات را نادیده گرفت.

واژینوپلاستی چقد ماندگار است؟

واژینوپلاستی یک اقدام ماندگار است. اما با گذر زمان ممکن است عواملی که باعث افتادگی واژن شما بود، باز هم این اختلال را ایجاد کند. به همین دلیل ممکن است دوباره به اقدمات جراحی و غیرجراحی برای برای  تنگ کردن واژن نیاز پیدا کنید.

در کل می توان گفت این جراحی از اقدامات غیر تهاجمی بسیار ماندگار تر خواهد بود. به همین دلیل بسیاری از افراد با وجود اینکه این یک اقدام تهاجمی است به آن نیاز پیدا خواهند کرد.

چه کسانی کاندید جراحی واژینوپلاستی هستند؟

برخی افراد ممکن است کاندید جراحی واژینوپلاستی باشند. از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اگر قصد انجام جراحی واژینوپلاستی را دارید و می خواحهید بدانید آیا این جراحی برای شما مناسب است یا خیر متخصص زنان و زایمان با انجام بررسی و معاینات لازم این موضوع را به شما خواهد گفت.

سخن آخر

واژینوپلاستی یکی از اقدامات زیبایی زنان است. این جراحی در راستای بهبود خاصیت ارتجاعی و سفت کردن عضلات کف لگن انجام خواهد شد. این یک اقدام ماندگار برای بهبود عضلات کف لگن است که  به دلایلی نظیر زایمان و افزایش سن و… ایجاد می شود. اگر شما هم قصد جراحی های زیبایی زنان را دارید، مراجعه به یک متخصص زیبایی زنان می تواند کمک کننده باشد.

خروج از نسخه موبایل