Search
Close this search box.
رابطه جنسی بعد از تنگ کردن واژن

رابطه جنسی بعد از تنگ کردن واژن

رابطه جنسی بعد از تنگ کردن واژن: چه زمان بعد از انجام جراحی های تنگ کردن واژن می توانیم رابطه جنسی واژینال داشته باشیم؟ رعایت مراقبت های بعد از جراحی های تنگ کردن واژن الزامی است و یکی از مراقبت های لازم در این خصوص، این است که تا مدتی نباید رابطه جنسی داشته باشید. اما یکی از سوالات متداول در این حوزه این است که بعد از چه زمان می توانم رابطه جنسی خود را از سر بگیرم؟ پاسخ این سوال با اقدامات زیبایی مختلف متفاوت است و همچنین با توجه به شرایط فرد مشخص می شود. بنابراین لازم است در خصوص این موارد از پزشک جراح خود سوال کنید. اما به طور کلی برای اقدامات جراحی و زیبایی واژن توصیه می شود حداقل 40 روز صبرکید.

صحبت های دکتر شروین مهدی زاده تهرانی را در این خصوص بشنوید.

01:36
truncate dir-rtl

رابطه جنسی بعد از جراحی زیبایی ناحیه تناسلی

چرا از سر گیری رابطه جنسی بعد از جراحی زیبایی واژن باید با مراقبت های لازم همراه باشد

چرا لازم است مدتی صبر کنید؟ به دلیل اینکه بعد از جراحی ناحیه مورد نظر بخیه می خورد و بافت واژن نیاز به مراقبت دارد. در این زمان نه تنها باید از رابطه جنسی پرهیز کنید، بلکه برخی موارد را نیز باید رعایت کنید که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از استفاده از دوش واژینال چرهیز کنید
  • از استفاده از تامپون در دوره عادت ماهایانه پرهیز کنید
  • از بلند کردن اجسام سنگین در 6 هفته بعد از جراحی به شدت پرهیز کنید

این موارد موجب می شود بخیه های شما التیام نیابد و احتمال مواردی از جمله عفونت، بالا برود. همچنین تمیز نگه داشتن بخیه ها و سایر اقدامات مراقبتی لازم است.

مدت زمان رابطه جنسی بعد از تنگ کردن واژن

رابطه جنسی بعد از تزریق چربی به واژن

رابطه جنسی بعد از اقدامات غیرتهاجمی چگونه خواهد بود؟ آیا نیاز است برای مدتی رابطه جنسی نداشته باشید؟ بله – اما مدت آن کوتاه تر است. زمان مناسب برای داشتن رابطه جنسی پس از تزریق چربی به واژن، بستگی به نوع روش تزریق و نحوه انجام آن دارد. در برخی موارد، پزشکان ممکن است توصیه کنند که حداقل تا ۴۸ ساعت پس از تزریق چربی به واژن، تا بهبودی کامل واژن صبر کنید و سپس رابطه جنسی داشته باشید.

در هر صورت، برای داشتن رابطه جنسی پس از تزریق چربی به واژن، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و نظرات و راهنمایی‌های ایشان را در نظر بگیرید. همچنین، اگر پس از تزریق چربی به واژن هرگونه درد، خارش، قرمزی و یا علائم دیگری را تجربه می‌کنید، باید به سرعت به بهترین جراح ترمیمی زنان اطلاع دهید.

در خصوص اقدامات غیر تهاجمی شما خواهید توانست سریع تر به زندگی بعد از بازگردید.

آیا رابطه جنسی بعد از تنگ کردن واژن متفاوت خواهد بود؟

تحقیقات نشان داده است جراحی و اقدامات زیبایی واژن تا حد زیادی می تواند به برطرف شدن مشکلات و اختلالات جنسی کمک کند. بنابراین معمولا لذت رابطه جنسی بعد از جراحی بیشتر خواهد بود. همچنین برخی از مشکلاتی که به دلیل گشاد شدن فرج ایجاد می شود، نظیر بی اختیاری ادرار نیز درمان می شود. بعضی از افراد پس از تزریق چربی به واژن، احساس راحتی و لذت بیشتری در طی رابطه جنسی می‌کنند. این ممکن است به دلیل افزایش حجم و شکل دهی به لبهای بیرونی و داخلی واژن باشد که می‌تواند باعث افزایش تماس باشد. اما لازم است در صورتی که از اختلال خاصی رنجم ی برید یا به منظور درمانی قصد استفاده از اقدمات زیبایی واژن را دارید، جراح خود را در جریان قرار دهید.

خونریزی بعد از لابیالاستی در اثر رابطه جنسی

جراح و متخصص تنگ کردن واژن به شما بهترین راهکار ممکن در خصوص حل مشکلتان را می گوید. در جلسه مشاوره در ارتباط با مشکلتان به شما راهنمایی های لازم را خواهد کرد. اگر مشکل و سوالی دارید، در جلسه مشاوره با جراح خود در میان بگذارید و همچنین برای کسب نتیجه بهتر مراقبت ها و نکات قبل از جراحی را در نظر بگیرید.

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

برای رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی نیز لازم است 4 الی 6 هفته به طور معمول برای برقراری رابطه جنسی صبر کنید. رابطه جنسی زودهنگام لابیاها را تحریک می کند و منجر به عوارضی می شود. تورم و کبوی در ناحیه واژن بعد از انجام این جراحی طبیعی است اما از هر روشی که موجب تحریک می شود، لازم است خودداری کنید. درغیر این صورت ممکن است دوره نقاهت بعد از جراحی برای شما سخت و طولانی شود.

سوالات متداول


برای به‌روزترین اخبار، مشاوره‌ها و اطلاعات ارزشمند در زمینه زنان و زایمان، صفحه اینستاگرام خانم دکتر شروین مهدی‌زاده تهرانی را دنبال کنید. با دنبال کردن این صفحه، به جمع افرادی بپیوندید که به دنبال بهبود کیفیت زندگی و سلامتی خود و عزیزانشان هستند.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط