Search
Close this search box.
انجام لابیاپلاستی در بارداری امکان پذیر است؟

لابیاپلاستی در بارداری و خطرات آن

لابیاپلاستی در بارداری به طور معمول امکان پذیر نیست به دلیل آن که باعث ایجاد خطرات جبران ناپذیری برای مادر و جنین می شود. اگر قصد جراحی لابیاپلاستی یا زیباسازی واژن دارید، بهتر است بعد از بارداری انجام دهید چرا که لابیاها کاملا متورم شده است و پزشک در هنگام تشخیص، دچار خطا و اشتباه شود پس بهتر است حتما با یک پزشک با تجربه در این زمینه مشورت نمایید. تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید تا اطلاعات کافی در مورد این موضوع کسب کنید. گ

علت انجام لابیاپلاستی در بارداری

علت عدم انجام لابیاپلاستی در بارداری

در حالت کلی توصیه می کنند که لابیاپلاستی در بارداری انجام نشود چرا که ظاهر لابیاها دوباره بعد از بارداری برگردد، پس عملا این جراحی فایده نخواهد داشت. از طرفی انجام جراحی لابیاپلاستی در هنگام بارداری، می تواند برای مادر و جنین خطرناک باشد.

بعد از بارداری ممکن است به دلیل ترشحات هورمون ها، لابیا واژن دوباره به شکل اول خود برگردد و زیبایی اش را از دست دهد. این تغییرات هورمونی به طور معمول تا دو سال بعد در بدن مادر، وجود خواهد داشت. گاهی اوقات انجام لابیاپلاستی در صورتی که مادر باردار باشد، باعث عفونت و حتی خونریزی نیز می شود.

📌 نکته: وجود عفونت ممکن است باعث سقط جنین شود. به خصوص در ماه های اخر بارداری که خون بیشتری به سمت لگن و واژن سرازیر می شود. مصرف دارو بیهوشی یا بی حس کننده لابیاپلاستی در بارداری، باعث آسیب رسیدن به جنین و سلامتی مادر خواهد شد.

خطرات انجام لابیاپلاستی در بارداری

همان طور که گفته شد لابیاپلاستی در بارداری می تواند باعث تاثیر داروهای بیهوشی یا بی حسی بر جنین شود، به همین دلیل ممکن است سلامتی جنین و مادر را به خطر بیاندازد. اگر مادر بخواهد یک زایمان طبیعی داشته باشد، ممکن است دچار خونریزی شدید شود.

عمل لابیاپلاستی در برخی زنان ممکن است عارضه هایی مانند خونریزی را به وجود آورد. در این حالت اگر مادر بخواهد زایمان طبیعی کند، حجم خونریزی و پاره شدن بافت پرینه نیز وجود خواهد داشت. به همین دلیل توصیه می شود که در بارداری از جراحی لابیاپلاستی یا زیبایی واژن خودداری شود چرا که به دلیل خونریزی احتما به خطر افتادن جان مادر و جنین وجود دارد.

علاوه بر آن به دلیل تورم لابیاها در زمان بارداری توصیه می شود تا از انجام عمل در این دوران خودداری شود چرا که به دلیل تغییراتی در فرم و حالت لابیا ها نتیجه مطلوبی از عمل حاصل نمی شود و این تورم بعد از زایمان به طور کامل رفع می شود.

بهترین زمان انجام لابیاپلاستی بعد از بارداری

بهترین زمان برای عمل لابیاپلاستی بعد از بارداری، حدود ۴ الی ۶ ماه بعد از زایمان است، این فاصله زمانی کمک می‌ کند تا شکل لابیا به حالت درست خود در بیاید. بعد از عمل می توان نتایج آن را به خوبی احساس کرد البته توصیه می شود لابیاپلاستی در بارداری انجام نشود.

به این دلیل که زایمان می تواند باعث تغییر شکل لابیاها شود. به طور معمول متخصصان پیشنهاد می کنند که این جراحی بعد از بارداری انجام شود. در این حالت، فرد سلامت جسمانی خود را به دست خواهد آورد و برای عمل آماده خواهد شد توجه داشته باشید که بعد از زایمان کردن می توان آسیب ها و نقص هایی که به لابیاها وارد شده است را برطرف کرد.

دکتر شروین مهدی زاده تهرانی بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران در خصوص تمامی موارد ذکر شد در جسله مشاوره به طور کامل و مفصل با شما صحبت می کند و اطلاعات کافی و لازم را در اختیار شما قرار می دهد.

سوالات متداول

آیا لابیاپلاستی در بارداری باعث سقط جنین می شود؟

در این عمل به دلیل مواد بیهوشی و بی حس کننده ای که استفاده می شود و همچنین خطر عفونتی که وجود دارد، احتمال سقط جنین نیز بیشتر خواهد شد.

آیا بعد از جراحی لابیاپلاستی می توان دوباره زایمان طبیعی داشت؟

به طور معمول شما بعد از جراحی زیبایی که برای واژن خود انجام می دهید، می توانید زایمان طبیعی کنید‌. با این حال ممکن است لابیا واژن شما دستخوش تغییر قرار بگیرد.

در نهایت…

لابیاپلاستی در بارداری یک کار خطر آفرین است که پزشکان متخصص و با تجربه مانند خانم دکتر شروین مهدی زاده تهرانی، آن را در زمان حاملگی توصیه نمی کنند. این عمل باعث می شود که ذرات دارویی بیهوشی یا بی حسی از طریق خون و جفت به جنین برسد. در نهایت منجر به عفونت و حتی سقط جنین خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط