Search
Close this search box.
جوانسازی واژن با لیزر

لیزر co2 فرکشنال واژن برای رفع تیرگی و جوانسازی

این روزها با محبوبیت لیزر co2 فرکشنال واژن افراد بسیار زیادی متقاضی بازسازی و ترمیم دستگاه تناسلی خود هستند. این روش عارضه چندانی برای شما به همراه ندارد و می تواند طی مدت زمان کوتاهی زمینه های زیبایی، درمان افتادگی و رفع تیرگی واژن شما را فراهم سازد. با توجه به میزان مشکلات واژن تعداد جلسات درمانی شما نیز تغییر خواهد یافت. این نوع لیزر کاربردهای درمانی نیز دارد و می توان آن را بهترین روش برای رفع تیرگی و جوانسازی واژن دانست. اگر از افتادگی واژن یا تیرگی آن رنج می برید مطالعه این مطلب می تواند راهگشای شما باشد. با ما همراه باشید.

کاربرد لیزر co2 فرکشنال واژن چیست؟

اگر به دنبال یک روش غیرتهاجمی برای بهبود و جوانسازی واژن خود هستید ما به شما لیزر co2 فرکشنال واژن را پیشنهاد می نماییم. کاربرد لیزر در زیبایی و جوانسازی واژن بانوان در سال های اخیر گسترش یافته است. از برخی از انواع آن در ایجاد برش های جراحی استفاده می شود. مثل لابیاپلاستی با لیزر. در برخی موراد مانند سفید کردن واژن با لیزر از روش های کم تهاجمی بهره برده می شود. این روش قادر است تا علاوه بر زیبایی به تقویت سلامت واژن نیز کمک نماید. در این روش از تکنولوژی جدیدی با نام فرکشنال استفاده می گردد تا بتوان ترمیم و جوانسازی پوست واژن را در مدت زمان کوتاه تری انجام داده و به نتایج مورد انتظار خود دست یافت. ساختار این نوع لیزر به گونه ای است که می تواند نوعی نور قابل جذب توسط آب را تولید کند.

لیزر جوانسازی واژن

این نور با اثرگذاری بر روی بافت واژن به جوانسازی آن کمک می نماید. در واقع به بیان ساده تر می توان گفت شما با لیزر co2 فرکشنال واژن قادر خواهید بود تا تولید کلاژن را در ناحیه واژن خود افزایش داده و در ادامه زمینه های بازسازی و ترمیم آن را فراهم سازید. برای این امر لازم است حتما از متخصصین مجرب کمک بگیرید تا در نهایت شرایط بهتری را تجربه کنید. مهم ترین کاربردهای این لیزر شامل موارد زیر می شوند.

  • درمان خشکی واژن
  • جوانسازی واژن
  • کمک به درمان بی اختیاری ادرار
  • بهبود عملکرد جنسی
  • بهبود سلامت عمومی واژن
  • حجم دهی و بازسازی واژن
  • آبرسانی به پوست واژن
  • درمان جای زخم یا جوش در ناحیه واژن

آیا لیزر co2 فرکشنال برای رفع تیرگی استفاده می شود؟

عملکرد لیزر co2 فرکشنال واژن به این شکل است که موجب ایجاد کانال هایی در سطح پوست می شود. این کانال ها به واسطه ستون هایی از اشعه لیزر به وجود می آیند و راهکاری عالی برای حذف سلول های مرده و مواد آن ها در لایه اپیدرم و درم هستند. حذف سلول های مرده با استفاده از این نوع لیزر در نهایت موجب افزایش تولید کلاژن و بازسازی پوست واژن می شود. نکته ای که بایستی بدانید این است که افزایش تولید کلاژن استحکام پوستی را افزایش داده و موجب جذب بیشتر آب به پوست می شود. این موارد در کنار هم می توانند به رفع تیرگی کمک های قابل توجهی نمایند؛ بنابراین می توان گفت لیزر co2 فرکشنال واژن راه حلی فوق العاده عالی برای رفع تیرگی نیز هست.

لیزر co2 فرکشنال واژینال چگونه انجام می شود؟

پیش از انجام لیزر co2 فرکشنال واژینال لازم است حتما با یک متخصص زنان مشورت نموده و اقدام به انجام تست پاپ اسمیر نمایید. این تست برای بررسی سلامت دهانه رحم و عدم وجود عفونت در این ناحیه کاربرد دارد. در صورت وجود عفونت ابتدا باید روند درمان آن را طی کنید که برای این امر پزشک حتما آنتی بیوتیک و داروهای مرتبط با بهبود عفونت را تجویز می نماید.

لیزر فرکشنال واژن طی مراحل خاصی انجام می شود. پس از بررسی سلامت دهانه رحم نوبت به قرار دادن پروب دستگاه لیزر در واژن می رسد تا به این طریق بتوان اشعه های لیزر را به لایه های پوستی آن تاباند. این اشعه ها نوعی گرما و لرزش خفیف را در این ناحیه ایجاد می کنند. این روند تا زمان مشخصی ادامه پیدا می کند تا در نهایت بافت واژن به استحکام موردنظر دست یابد. فراموش نکنید که اشعه لیزر برای جمع نمودن بافت واژن کاربرد داشته و می تواند فیبروبلاست ها را تحریک نماید. نتیجه این تحریکات افزایش تولید کلاژن و بازسازی پوست واژن شما است.

عوارض لیزر co2 واژینال

همچون هر درمان دیگری ممکن است لیزر co2 واژن عوارض جانبی خاصی برای شما به همراه داشته باشد. از جمله عوارضی که شیوع بیشتری میان متقاضیان این نوع لیزر داشته اند می توان گرما، تورم و قرمزی را نام برد. همچنین برخی با پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی خود نیز مواجه می شوند که جای نگرانی ندارد زیرا طی همان روزهای ابتدایی بعد از لیزر co2 فرکشنال واژن بهبود می یابند.

لیزر co2 فرکشنال واژن

لیزر co2 فرکشنال برای چه کسانی مناسب است؟

لیزر co2 فرکشنال واژن علاوه بر زیبایی کاربرد درمانی نیز دارد و همین امر موجب شده تا در حل حاضر طرفداران بسیار زیادی داشته باشد. همه افرادی که متقاضی این نوع لیزر هستند می توانند آن را انجام دهند؛ اما توصیه داریم این نوع لیزر را به دوران بعد از بلوغ خود موکول کنید. همچنین خانم های باردار به هیچ عنوان نباید از این روش استفاده کنند و بایستی تا پایان دوره بارداری خود صبر کنند.

این روش انتخابی عالی برای خانم هایی است که از آتروفی واژن رنج می برند. این امر می تواند در ادامه مشکلات بیشتری را برای شما به دنبال داشته باشند؛ بنابراین اگر شما نیز با چنین مشکلی مواجه هستید حتما در اسرع وقت نسبت به درمان آن اقدام کنید. همچنین بانوانی که در دوره یائسگی هستند نیز می توانند از این روش برای بهبود مشکلات این دوره استفاده نمایید.

چند جلسه برای درمان با لیزر مناسب است؟

میزان افتادگی واژن را می توان عاملی برای تعیین تعداد جلسات لیزر co2 فرکشنال واژن دانست. هر متقاضی با توجه به مشکلی که دارد نیاز به تعداد جلسات متفاوتی خواهد داشت؛ بنابراین نمی توان در این راستا نظر دقیقی داد. برخی ممکن است طی یک جلسه به نتایج مورد انتظار خود دست یابند و بعضی از متقاضیان نیاز به جلسات بیشتری داشته باشند. به طور معمول انجام این لیزر طی ۳ جلسه درمانی با فواصل زمانی ۱ ماه می تواند شما را به اهدافی که دارید برساند.

کلام آخر

با توجه به مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که لیزر co2 فرکشنال واژن روشی درمانی برای بازسازی، ترمیم و بهبود بافت واژن است. این روش با تاباندن اشعه های لیزر به بافت واژن زمینه های جمع شدن و رفع افتادگی آن را فراهم می سازد. در حال حاضر این نوع لیزر محبوبیت بسیار زیادی دار؛ چرا که عوارض خاصی برای شما به همراه نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط