Search
Close this search box.
مونس پلاستی واژن

جراحی مونس پلاستی

شاید تاکنون نام جراحی مونس پلاستی را شنیده باشید. اما تعداد کمی از افراد، نسبت به این تکنیک آگاهی کاملی دارند. بیشتر خانم‌ها، حس خوبی نسبت به چربی‌های شکمی که بر روی سطح ناحیه تناسلی افتادگی پیدا می‌کند؛ ندارند. به همین دلیل، دنبال راهی می‌گردند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نتیجه بخش باشد. لازم به ذکر است که این عارضه بیشتر در خانم‌هایی مشاهده می‌شود که لاغری و چافی‌های متعدد را تجربه کرده‌اند یا زمانی که تعدادی زایمان انجام داده و یا به علت افزایش سن، دچار تغییرات هورمونی شده‌اند. در این هنگام است که عمل مونس پلاستی توسط جراح متخصص زیبایی برای برطرف کردن این مشکل انجام می‌گیرد. اگر قصد انجام این جراحی زیبایی را دارید، خواندن این مقاله به شما توصیه می‌شود.

مونس پلاستی چیست؟

مونس پلاستی، یک نوع عمل جراحی است که به هدف کوچک کردن برآمدگی مونس، مورد استفاده قرار می‌گیرد. مونس، یک توده‌ای از بافت چربی است که روی استخوان‌های ناحیه تناسلی قرار گرفته است. به طور معمول، این بخش در تعدادی از خانم‌ها، مخصوصا زنانی که عمل زایمان انجام داده‌اند؛ احتمال دارد که آویزان شود. به قدری که روی ناحیه تناسلی را پوشانده باشد.

عمل زیبایی مونس پلاستی

گفتنی است که این پدیده به دلیل بالا رفتن سن، چاقی زیاد، بیماری‌های هورمونی و بارداری رخ خواهد داد. این قابلیت برای زیباجویان وجود دارد که مونس‌ها را از طریق این جراحی، از بین برده و به اندام زیبای قبلی خود، برسند.‌ انجام جراحی مونس پلاستی، به کمک داروهای بی‌حسی صورت می‌گیرد. به طوری که زیباجو در هنگام عمل، هیچ نوع دردی را احساس نمی‌کند. احتمال دارد که پس از انجام این عمل، بیمار تا پایان دوران نقاهت خود، درد را حس کند که با مصرف داروهای مسکن، تا حدی این دردها کاهش می‌یابد. بهتر است در نظر داشته باشید که این داروها توسط پزشک متخصص زیبایی، تجویز می‌شوند.

مراحل انجام جراحی مونس پلاستی

اگر قصد انجام این جراحی زیبایی را دارید، بهتر است که نسبت به مراحل انجام آن، آگاهی داشته باشید. در ابتدا، داروهای آرام‌بخش به داخل ورید بیمار تزریق می‌شوند. پس از آن، یک بی‌حس کننده موضعی نیز به بافت، پوست زیر شکم و همچنین مونس پوبیس، تزریق خواهد شد. به هدف آنکه، بیمار دردی را در هنگام عمل حس نکند.‌

تقویت نقطه جی در بانوان

بعد از بی‌حس شدن بیمار، یک برش افقی توسط جراح در ناحیه‌ای از زیر شکم که می‌تواند با بیکینی پوشانده شود، ایجاد می‌شود. سپس، پوست اضافی و بافت چربی به کمک چاقوی جراحی، از این ناحیه برداشت می‌شود. در مرحله آخر نیز، جراح متخصص زیبایی، ناحیه برش را به وسیله بخیه و نوارهای ویژه می‌بندد. می‌توان گفت که بعد از این اقدامات، عمل زیبایی شکم، تمام شده است.

هزینه تقریبی عمل مونس پلاستی

بهتر است بدانید هزینه انجام این جراحی زیبایی، به عوامل مختلفی مثل وضعیت بدن بیمار، شرایط بیمار، گسترگی ناحیه مشخص شده برای جراحی و پزشک متخصص بستگی دارد. پیش از انجام جراحی مونس پلاستی، هزینه انجام آن توسط جراح متخصص زببایی، برآورد می‌شود. باید به این نکته توجه داشته باشید که این عمل، جزو جراحی‌های زیبایی است و هزینه انجام آن را هیچ بیمه‌ای، برعهده نمی‌گیرد.

جراحی مونس پلاستی

مراقبت‌های قبل مونس پلاستی

مراقبت‌های قبل از عمل مونس پلاستی، به شرح زیر است:

  • در ابتدا، جراح در طی یک جلسه مشاوره‌ای، با شما صحبت می‌کند. برای اینکه هدف شما را از انجام این عمل، متوجه شود. سپس، بهترین راه را برای شما انتخاب خواهد کرد. به عنوان مثال: گاهی اوقات، افراد دارای مونس نازیبا و بسیار توخالی هستند که معمولا تزریق چربی به ناحیه مونس، برای آن‌ها صورت می‌گیرد. هدف اصلی شما باید پیشرفت زیبایی ناحیه مونس باشد و لازم است که انتظارات رویایی از عمل مونس پلاستی نداشته باشید.
  • اگر سعی کنید که پیش از انجام این جراحی، وزن خود را تا مقدار ایده‌آلی کم کنید؛ بسیار مفید است. زیرا کاهش چربی‌های تجمع یافته در این ناحیه، تاثیر مثبتی بر نتیجه جراحی خواهد گذاشت.

پلاسماتراپی واژن

در ادامه، به چند مورد از مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از جراحی مونس پلاستی، اشاره خواهیم کرد:

  • به طور معمول، پزشک متخصص بعد از انجام این جراحی، یکسری پماد، کرم و داروهای مخصوص را به هدف بهبودی سریع زیباجو، تجویز می‌کند. بیمار نباید در استفاده از آن‌ها، کوتاهی کند. زیرا این عامل سبب می‌شود تا دوره نقاهت بیمار، طولانی‌تر از حد معمول باشد. به طوری که سبب ایجاد مشکلاتی برای بیمار شود.
  • به شدت توصیه می‌شود که هر نوع پماد، کرم و دارویی که توسط جراح تجویز نشده است را مصرف نکنید.
  • دوره نقاهت این عمل، یک هفته است. اما زیباجو نباید تا مدت دو ماه، هیچ گونه فعالیت سنگینی انجام دهد.
  • رعایت بهداشت بعد از انجام جراحی مونس پلاستی نیز، یکی دیگر از نکات ضروری است.
  • سعی کنید که حدود ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از این عمل، موهای زائد ناحیه تناسلی را نتراشید.
  • تا حدود سه هفته بعد از انجام این جراحی زیبایی، داشتن رابطه جنسی ممنوع است. زیرا می‌تواند فشار زیادی به این ناحیه وارد کرده و نتایج جراحی را از بین ببرد.

در این مقاله، به جراحی مونس پلاستی اشاره کردیم. دانستیم که یک عمل نسبتا ایمن است و به هدف افزایش اعتماد به نفس و کیفیت زندگی زیباجویان، مورد استفاده قرار می‌گیرد. توصیه می‌شود که پیش از اقدام به انجام این عمل زیبایی، با پزشک متخصص مشورت کنید. زیرا پزشک می‌تواند به تمامی سوالات و نگرانی‌های شما پاسخ دهد. همچنین در مورد پیامدها و خطرات احتمالی آن نیز راهنمایی‌های لازم را ارائه خواهد داد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط